Koło teatralne

Dzielne Przedszkolaki uratowały Śnieżkę przed złą królową

 Stało się już tradycją, że w czerwcu uczniowie Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze przygotowują dla swoich młodszych kolegów i koleżanek  niespodziankę w postaci przedstawienia z okazji  Dnia Dziecka.
06.06.2013r. w KOK-u zgromadziły się przedszkolaki z Kobylej Góry oraz Parzynowa wraz ze swymi opiekunkami, zapełniając wszystkie rzędy do ostatniego miejsca. Tym razem za sprawą Królewny Śnieżki, której los zależał od decyzji małych widzów. Przypomnijmy, że przedstawienie zostało oparte na słynnej bajce braci Grimm  i opowiada historię pięknej królewny, którą zazdrosna o jej urodę macocha próbuje zabić. Nie dopuściły do tego mądre dzieciaki, które na pytanie myśliwego, czy ma uśmiercić dziewczynkę, głośno krzyczały: nie, nie rób tego! Potem pomogły  królewiczowi odnaleźć drogę do chatki krasnoludków, a ten jednym pocałunkiem uzdrowił królewnę i pojął ją za żonę.
W rolę pięknej Śnieżki wcieliła się Anna Kosmala z kl. IIIb, okrutną macochę zagrała Natalia Chowańska z kl. IIIc, a  bajarzem został Patryk Bakalarz z kl.IIIc, który szybko nawiązał kontakt z dziećmi. Wrażliwym myśliwym stał się Krystian Pawlik z kl. IIId, a rola opiekuńczych krasnali przypadła: Krystynie Jasińskiej z kl. IIIb, Annie Sternal z kl. IIIc oraz Patrykowi Świątkowi i Radosławowi Chowańskiemu z kl. IIId. Rolę uroczego królewicza odegrał Szymon Kauka z kl. IIIa. Swego głosu dla lustra użyczył Adam Noculak z kl. IIIc.  Oprawą muzyczną zajął się Maciej Burziwoda z kl. IIIc, a dekoracje wykonały: Emilia Wieczorek i Patrycja Nowakowska z kl. IIId. Zdjęcia upamiętniające wydarzenie wykonał Dawid Adamski z kl. IIId.
Opieką nad grupą oraz reżyserią widowiska zajęła się pani Aneta Marczak- Bieda, a patronat nad całością sprawowała dyrektor Gimnazjum w Kobylej Górze, pani Ewa Kubiak.
Cała grupa teatralna gościła 10.06.2013r. w Mąkoszycach, gdzie została  gorąco przyjęta okrzykami oraz głośnymi brawami małych widzów. Tam również dzieci świetnie sobie poradziły i ocaliły Śnieżkę.
Przedstawienie przyniosło mnóstwo dobrej zabawy i to zarówno widzom, jak i aktorom, dlatego dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.