Lekcja bezpieczeństwa

Lekcja bezpieczeństwa w kobylogórskim gimnazjum

 Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze to szkoła, która nie tylko dba o dobrą edukację i wychowanie uczniów, ale też o ich bezpieczeństwo. Dowodem na to było czwartkowe spotkanie – 13 grudnia br. z zastępcą WORD p. Sławomirem Chrzanowskim oraz zastępcą kierownika prewencji KPP w Ostrzeszowie p. Robertem Froniem i policjantką p. Kornelią Greatz.
Wizyta gości nie była przypadkowa, gdyż kobylogórskie gimnazjum od dłuższego czasu współpracuje właśnie z tymi instytucjami. Pogadanka dotyczyła akcji „Przedłuż życie za 15 złotych”, związanej z naszym bezpieczeństwem na drogach. Jako pierwszy głos zabrał p. Sławomir Chrzanowski, który przedstawił gimnazjalistom cel spotkania. Dalszą część poprowadził już p. Robert Froń, rozpoczynając od wręczenia prezentu w postaci kalendarza z rysunkiem uczennicy klasy 3b Jagodzie Duryń – laureatce III Finału Powiatowego Turnieju „Zawsze i wszędzie bezpiecznie”. Potem przekazał kilka istotnych informacji o bezpiecznym poruszaniu się na drogach. W swojej wypowiedzi zwrócił szczególną uwagę na rolę elementów odblaskowych i oświetlenia, które niejednokrotnie ratują ludziom życie. Kolejną istotną sprawą przedstawioną przez policjanta, a stanowiącą ogromny problem wśród polskiego społeczeństwa, jest poruszanie się na drogach po spożyciu alkoholu i tragiczne tego skutki. Tu, żeby przekonać zebranych o słuszności swoich słów, zaprosił do siebie dwóch chętnych uczniów, którzy założyli alkogogle i mieli wykonać proste zadania. Okazuje się, iż nie było łatwo, a co najważniejsze uzmysłowili nam i sobie, jak alkohol zniewala człowieka i ogłupia go. Tym bardziej na jezdni kierowcy, rowerzyści, piesi powinni mieć trzeźwy umysł.  
Na zakończenie wszyscy gimnazjaliści, udając się do swoich klas, otrzymali drobne upominki: odblaskową opaskę, światełko do roweru i ulotkę rozpowszechniającą akcję.

 Jeszcze raz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie bardzo dziękują gościom za przybycie, przyjemnie i pożytecznie spędzony czas, a także troskę o nasze bezpieczeństwo.

 

Mistrzostw Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej

            Kolejnym niezwykle miłym akcentem tego dnia było wręczenie pucharu zwycięzcom Mistrzostw Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej (finał odbył się 12 grudnia), czyli zespołowi chłopców z klasy 3d, którego dokonała p. dyrektor Ewa Kubiak, a także statuetki najlepszemu strzelcowi bramek Fabianowi Ponitce. Nie zabrakło tu wspólnego zdjęcia i gromkich braw. To jeszcze nie koniec sukcesów, gdyż gratulacje otrzymała również uczennica klasy 2c – Marta Hazubska, która 14 grudnia oficjalnie odebrała pierwsze stypendium „Pracujcie Dalej” za sumienną pracę, wysokie wyniki w nauce i zachowanie. Na uwagę i oklaski zasłużyły też dwie gimnazjalistki z klasy 1b, a mianowicie: Marta Brej – laureatka X Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową Województwa Wielkopolskiego o Złotego Anioła, nagrodą był aparat fotograficzny i Marta Bogdanowicz – za swoje dzieło otrzymała wyróżnienie i książkę. Należy tutaj dodać, że uczennice w dużej mierze swoją radość zawdzięczają też p. Rafałowi Hoi – nauczycielowi plastyki, gdyż to on w szczególny sposób doceniał ich talent i prace, zgłaszając je do tego konkursu.

            Wszyscy cieszymy się z utalentowanej młodzieży i ich kolejnych osiągnięć, gdyż to dzięki niej nasza szkoła istnieje, a przede wszystkim tętni życiem.

J. Krzyżanek – Mrugalska

Zdjęcia: A. Draszawka – Hoja