I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

           „Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem” – już przed wielu laty znany niemiecki pisarz Johann Wolfgang von Goethe doceniał znajomość języków obcych. Obecnie umiejętność ta jest jak najbardziej pożądana, modna i kształcona przez Polaków.
Mając na uwadze popularyzację nauki języka niemieckiego, łącząc ideę dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, nauczycielki tegoż przedmiotu z Gimnazjum nr 1 i 2 w Ostrzeszowie oraz Gimnazjum w Kobylej Górze zorganizowały I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Finał konkursu powiatowego, poprzedzony eliminacjami wewnętrznymi w każdej szkole, odbył się 10 stycznia 2014 roku w Gimnazjum w Kobylej Górze.
Uczniowie reprezentujący sześć gimnazjów z naszego powiatu, tworząc trzyosobowe drużyny, musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności w zakresie znajomości języka niemieckiego. Wart podkreślenia jest fakt, iż konkurs skierowany było do uczniów realizujących naukę języka niemieckiego na poziomie III.O ( tzn. na poziomie podstawowym), a nie na poziomie III.1, jak większość proponowanych konkursów, w których nasi uczniowie nie mają szans. Cieszy nas również fakt, iż całość upływała w przyjaznej atmosferze, bez stresu towarzyszącego zazwyczaj tego typu przedsięwzięciom.
Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych uczniowie udali się na słodki poczęstunek, a komisja zajęła się w tym czasie sprawdzaniem prac.

Oto wyniki:

I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie
reprezentowane przez uczniów: Adrian Szwarc, Konrad Wieczorek, Nikodem Noculak
opiekunowie: A. Pankalla, G. Kuchta
II miejsce – Gimnazjum nr 1 W Ostrzeszowie
opiekun: M. Szczap
III miejsce – Gimnazjum w Kraszewicach
opiekun: E. Nowicka

Wszystkie  drużyny otrzymały dyplomy, gimnazjaliści z najlepszych drużyny zostali  nagrodzeni, a każdy uczestnik  otrzymał  pamiątkowy kubek. Na koniec było jeszcze wspólne zdjęcie i obietnica, że konkurs będzie kontynuowany i za rok spotkamy się ponownie.

tekst i zdjęcia E.Moch