XI Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny

Ekstrapodróż  z Ambrożym Gżegżółką

Stało się już tradycją, że kiedy za oknem piękna pogoda, a powietrze jest przepełnione wonią  kwiatów, do Gimnazjum im. Powstańców Wilkopolskich w Kobylej Górze przybywają mistrzowie ortografii z okolicznych gimnazjów, by zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem w tej  niezwykłej dziedzinie , biorąc udział w XI Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym.

Tym razem autorka dyktanda, A. Marczak-Bieda, zabrała uczestników konkursuw ekstrapodróż z Ambrożym Gżegżółką . Tęgie głowy przemierzały z bohaterem Czarny Ląd, podziwiały twardolistne lasy, gdzieniegdzie przeplatane gęstwiną namorzynowych zarośli i słuchały nawołujące się  .

Komisja, w skład której weszli opiekunowie uczestników pod przewodnictwem niezastąpionej p. Anny Stawickiej, emerytowanej nauczycielki języka polskiego i pomysłodawczyni  konkursu, wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajął: Kacper Kiereta z Gimnazjum Nr 2 w Ostrzeszowie

II miejsce przypadło: Hannie Stempniewicz z Gimnazjum Nr 1 w  Ostrzeszowie

III miejsce zajęła: Julia Idzikowska z Gimnazjum w Kraszewicach

Wyróżniono: Aleksandrę Gierosz z Gimnazjum w Kraszewicach

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie wręczyła p. dyrektor Ewa Kubiak, która gratulowała zwycięzcom oraz dziękowała wszystkim, którzy  zadbali o prawidłowy przebieg konkursu.

Miła atmosfera i zainteresowanie konkursem motywują organizatorów do przygotowania kolejnego dyktanda, z którym uczniowie będę się zmagać już w przyszłym roku szkolnym. Gimnazjaliści z Kobylej Góry już zabierają się do pracy i biorą udział w akcji  Zaprzyjaźnij się
z gżegżółką,
która ma na celu utrwalenie zasad ortograficznych oraz pisowni wyrazów, które sprawiają niektórym trudność.
Jak widać –na wakacyjny wypoczynek  jeszcze nie przyszedł czas.

A. M.